معرفی شرکت ریساند – ReSound

لوگو شرکت ریساند - ReSound Logo

شرکت ریساند (ReSound) یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در سراسر جهان است و سابقه‌‌ای طولانی در زمینه‌ی کمک به بازیابی شنوایی افراد دارد. این شرکت بخشی از گروه GN ReSound است که شامل برندهایی از قبیل بلتون (Beltone) و اینترتون (Intertone) نیز می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در Ballerup دانمارک قرار دارد و با دفاتری در بیش از 25 کشور، توزیع‌کنندگانی در 80 کشور و 4100.32کارمند، حضور قدرتمندی در عرصه‌ی بین‌المللی دارد.

برخی از بزرگترین پیشرفت‌های عرصه‌ی سمعک و محصولات کمک‌شنوایی مرهون تلاش افراد شرکت ریساند محسوب می‌شود و این شرکت به تلاش خود برای افزایش اطمینان‌پذیری محصولاتش در سطح جهانی و تبدیل شدن به انتخاب اول متخصصین ادامه می‌دهد.

تاریخچه شرکت ریساند

ریساند ابتدا در سال 1943 با نام داناوکس (Danavox) توسط جرد رزنستاند (Gerd Rosenstand) بنا گذاشته شد. تنها پس از گذشت 4 سال، این شرکت اولین سمعک خود را تولید کرد. عملکرد موفقیت‌آمیز این شرکت در دانمارک سبب شد که در سال 1977 توسط جی‌ان استور نورد (GN Store Nord) خریداری شود و به جی‌ان داناوکس (GN Danavox) تغییر نام دهد. در سال 1989 این شرکت نوآوری مهمی به اسم فشرده‌سازی بازه‌ی دینامیکی گسترده (Wide Dynamic Range Compression – WDRC) ارائه نمود که سبب رشد هرچه بیشتر این شرکت در بازار گردید. در سال 1992 جی‌ان داناوکس اولین سمعکی که از سیستم پردازش دیجیتالی صدا استفاده می‌کرد را به بازار ارائه کرد و در سال 1993 این شرکت اولین سیستم حذف فیدبک دیجیتال (Digital Feedback Supression System – DFS) را به همراه سمعک‌های خود عرضه نمود که در کنترل و حذف صدای سوت سمعک، بسیار موثر بود.

در سال 1996 جی‌ان داناوکس با ریساند تلفیق شد و این تلفیق، داناوکس را وارد مرحله‌ی جدیدی کرد. شرکت ریساند در آن زمان شرکتی در حال گسترش بود که طراحی اولین سمعک نرم‌افزاری را نیز در کارنامه‌ی خود داشت. ریساند در سال 1984 توسط رادنی پرکینز (Rodney Perkins) تاسیس شده و در سال 1994 موفق به خریداری شرکت اتریشی ویناتون (Viennatone) گردیده بود.

سال 1996 به واسطه‌ی اتحاد شکل گرفته بین داناوکس و ریساند، آغازگر عصر جدیدی در توسعه‌ی این مجموعه که دیگر جی‌ان ریساند GN ReSound نام داشت، شده بود. جی‌ان ریساند در سال 1999 شرکت دنپلکس (Danplex) را خریداری کرد و در انتهای همان سال شرکت مادر جی‌ان داناوکس، یعنی جی‌ان استور نورد، تمامی سهام باقیمانده‌ی ریساوند را خرید تا این شرکت را تماما زیر مجموعه‌ی خود کند. در سال 2000 نیز جی‌ان استور نورد، بلتون الکترانیکس (Beltone Electronics) را خریداری کرد و به گروه جی‌ان ریساند افزود.

سالهای نوآوری

آغاز قرن جدید، دوره‌ای از نوآوری‌های چشمگیر برای شرکت ریساند به ارمغان آورد. در سال 2003 جی‌ان ریساند سمعک ریساند ایر (Air) را معرفی کرد. این سمعک در عین ارائه‌ی بالاترین کیفیت صدا، سبب انسداد کامل مجرای شنوایی نمی‌شد. در سال 2008 نیز این شرکت کوچکترین سمعک ساخته شده تا آن زمان به اسم دات (Dot) را رونمایی کرد که عمکلرد بسیار قابل توجهی نیز از خود نشان داد. سال 2009 نیز شاهد ابداع تکنولوژی صدای فراگیر (Surround Sound) توسط این شرکت بود. این تکنولوژی کمک شایانی هم به بهبود کیفیت شنیدار صدا و هم به راحتی یافتن منبع صوت نمود و در محصولات جدید ریساند از قبیل دات تو (Dot2)، آلرا (Alera)، آلرا تی‌اس (Alera TS)، ریساند لایو (ReSound Live) و ریساند وی (ReSound Vea) استفاده شد.

فناوری

ریساوند انواع گوناگونی از جدیدترین تکنولوژی‌ها را در اختیار دارد که سبب برتری دستگاه‌های طراحی شده توسط این شرکت می‌شوند. سیستم پردازش صوت ریساند صداها را به بهترین و شفاف‌ترین صورت ممکن منتقل می‌کند و با شبیه‌سازی عملکرد گوش واقعی، درک بسیار خوبی از صحبت افراد را به ارمغان می‌آورد. این شرکت به واسطه‌ی تحقیقات گسترده‌ای که انجام داد، موفق به دستیابی به سیستم متعادل و پایداری برای انتفال و تحلیل صوت گردید که عملکرد گوش طبیعی را تا حد قابل توجهی شبیه سازی می‌کند. بعضی از اجزای سیستم صدای فراگیر Surround Sound عبارتند از:

Warp: این قابلیت که هسته‌ی مرکزی سیستم صدای فراگیر است، شبیه‌سازی نسبتا دقیقی از نحوه‌ی تجزیه‌ی امواج با فرکانس‌های مختلف انجام می‌دهد. این سیستم کمک می‌کند که اصوات با شدت‌ها و فرکانس‌های مختلف، در زمان مناسب به مغز برسند و در نتیجه تجزیه و تحلیل آنها راحت‌تر انجام شود.

DFS Ultra II: یک سیستم حذف فیدبک است که در تمامی شرایط عمل می‌کند و هیچ گونه تاثیر منفی بر روی کیفیت صدا ندارد و باعث به وجود آمدن اختلالات دیگری هم نمی‌شود. این تکنولوژی، یک حالت مخصوص موسیقی نیز دارد که به طبیعی‌تر شنیده شدن موسیقی کمک می‌کند، چالشی که اکثر سمعک‌های دیگر با آن دست به گریبان هستند.

WindGuard: سیستمی مبتنی بر دو میکروفون است که تغییرات فشار هوا را تشخیص می‌دهد و به راحتی بین صدای باد و صدای صحبت افراد تمایز قائل می‌گردد.

Environmental Optimizer 2: این تکنولوژی بلندی صدا را در محیط‌های مختلف، بسته به نوع محیط و نوع اختلال شنوایی فرد تنظیم می‌کند. این تکنولوژی هوشمند عمل تنظیم سمعک را به صورت خودکار انجام می‌دهد، بنابراین افراد نیازی به تنظیم دستی سمعک در زمان تغییر محیط ندارند. این سیستم، تنظیم بلندی صدا را نیز به صورت خودکار انجام می‌دهد و بهترین نوع درک گفتار ممکن را به ارمغان می‌آورد.

تکنولوژی مخصوص شنیدار در محیط‌های ساکت و آرام که صدایی شفاف‌تر و طبیعی‌تر در این محیط‌ها ارئه می‌دهد به جای این که با تقویت اصوات نامربوط، باعث آزار مصرف‌کننده شود. در زمان طراحی و تولید، ریساند با اندازه‌گیری‌های مختلفی که بر روی هر مدل انجام می‌دهد، نقاط اساسی نمودار تقویت نویز را می‌یابد و بعد از عبور از یک حد مشخص، دیگر از تقویت‌کننده استفاده نمی‌کند تا نویز بدون دلیل تقویت نشود و شنوایی مصرف‌کننده در محیط‌های ساکت، با آرامش بیشتری توام گردد.

طراحی میکروفون

در طراحی منحصربه‌فرد سمعک‌های ریساند، میکروفون در انتهای یک لوله‌ی انعطاف‌پذیر قرار می‌گیرد و در نتیجه سمعک تا حد قابل قبولی مخفی می ماند، جهت‌یابی صوت بهتر انجام می‌شود و باد کمترین اثر ممکن را بر شنوایی مصرف‌کننده می‌گذارد.

تکنولوژی بی‌سیم 2.4 گیگاهرتز

به کمک این طراحی نوآورانه، سمعک‌ها خود دستگاه مرکزی سیستم ارتباط بی سیم هستند و بنابراین دیگر نیازی به دستگاه‌های جانبی نخواهند داشت. تکنولوژی 2.4 گیگاهرتز برای مصرف‌کنندگان نیز مطلوب تر است، چرا که به راحتی ارتباط مورد نیاز برقرار می‌شود، سیستم به پایدارترین شکل ممکن کار می‌کند و نیازی به حمل یک دستگاه مرکزی بی‌سیم دیگر نیست.

iSolate NanoTech

این پوشش نانوی ضدآب، عمر و کارآمدی دستگاه را تا حد بالایی افزایش می‌دهد و از هر میلیمتر آن در برابر رطوبت محافظت به عمل می‌آورد. پوشش پلیمری استفاده شده در سیستم آی‌سولیت هزار بار از موی انسان باریک‌تر است و به خوبی در برابر رطوبت از دستگاه محافظت می‌کند.

تکنولوژی درمان وزوز گوش

سری سمعک های ریساند ورسو تی‌اس (ReSound Verso TS) به صورت تخصصی برای افراد مبتلا به وزوز گوش (Tinnitus) طراحی شده‌است و بر مبنای پیشرفته‌ترین اطلاعات به دست آمده در رابطه با نحوه‌ی درمان وزوز گوش برنامه‌ریزی می شود. این سیستم شامل اجزای زیر می‌شود:

  • مولد صوت: انواع اصواتی که افراد گوناگون در روش های صدادرمانی برای رفع مشکل وزوز گوش خود استفاده می‌کنند را پوشش می‌دهد.
  • تنظیم شدت همزمان‌سازی شده: باعث آرامش‌بخشی هرچه بیشتر مولد صوت می شود.
  • شکل‌دهنده‌ی فرکانس: به متخصص شنوایی شناس اجازه‌ می‌دهد فیلتر‌های گوناگون برای تغییر فرکانس نویز سفید را تنظیم کند و آن را به محدوده‌ای که حداکثر راحتی را برای مصرف‌کننده به وجود می آورد، ببرد.
  • تنظیم بلندی صدا: اجازه‌‌ی تنظیم میزان بلندی نویز سفید را برای هر مصرف‌کننده به صورت مجزا تنظیم می‌کند.
  • تنظیم محیط: بلندی صدا را مطابق با هفت نوع محیط مختلف تنظیم می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید