سمعک زیمنس – سیگنیا

انواع سمعک زیمنس - سیگنیا

زیمنس، یک شرکت آلمانی مشهور و شناخته شده است که یکی از بخش های آن، تجهیزات کمک شنوایی و سمعک تولید می کند و در حال حاضر  یکی از بزرگترین سازندگان سمعک در دنیا به شمار می آید. در سال 2015 شرکت زیمنس بخش مربوط به تولید سمعک را به یک گروه سرمایه گذاری خصوصی به نام Sivantos واگذار کرد. این گروه توانست در مدت زمان خیلی کوتاهی، سری سمعک های Binax زیمنس را روانه بازار کند و به دنبال آن، سمعک های قدرتمند Primax را تولید و به بازار عرضه نمود. در حال حضر، شرکت سیوانتوس برند سمعک های تولیدی خود را به سیگنیا-زیمنس تغییر داده است که در سالهای آتی، تنها تحت برند سیگنیا، محصولات خود را عرضه خواهد کرد.

در طول چندین سال، اگرچه زیمنس به عنوان یک شرکت بزرگ و مطرح توانسته است سهم چشمگیری از بازار سمعک و تجهیزات کمک شنوایی را به خود اختصاص دهد، با این وجود فراز و نشیب های متعددی را در این مسیر تجربه کرده است. چند سال قبل به علت وجود مشکلات در سیستم کاهش فیدبک سمعک های زیمنس، بسیاری از متخصصی شنوایی شناسی ترجیح دادند که سمعک های زیمنس را برای مراجعین تجویز نکنند و این امر باعث گردید که زیمنس سهم قابل توجهی از بازار سمعک را از دست بدهد. زیمنس بلافاصله با معرفی پلتفرم Micon توانست بر بخش عمده ای از این مشکلات فائق آید و توجه کارشناسان ادیولوژیست را دوباره به خود جلب کند. زیمنس پس از معرفی موفقیت آمیز سمعک های سری مایکان، از پلتفرم جدید خود با نام Binax پرده برداشت که بر اساس تحقیقات و آزمایشات بالینی انجام شده، عملکردی بهتر از سیستم شنوایی طبیعی انسان، از خود نشان دادند. همین امر باعث گردید که زیمنس دوباره محبوبیت چندین ساله خود را بین متخصصی شنوایی شناسی و استفاده کنندگان سمعک، بدست آورد.

زیمنس با بهینه سازی فنآوری های پیشرفته خود بر روی پلتفرم Binax، پلتفرم جدید خود با نام Primax را تحت برند جدید Signia معرفی کرد که توانست بازخورد های بسیار خوبی را از مصرف کنندگان کسب کند. در حال حاضر جدیدترین پلتفرم بکار رفته در سمعک های سیگنیا – زیمنس، Nx نام دارد که امکانات منحصربفردی را در اختیار استفاده کنندگان از این سمعک قرار میدهد و نشان می دهد که سیگنیا در نوآوری و بکارگیری جدیدترین تکنولوژی ها در محصولات خود، بسیار مصمم است.

شرکت زیمنس/سیوانتوس همانند شرکت فوناک، برای انواع مختلف سمعک، اسامی متفاوتی را انتخاب کرده است و برای تعریف سطوح تکنولوژی سمعک از اعداد استفاده کرده است. بصور مثال در پلتفرم Nx، سمعک ها بصورت زیر نام گذاری شده اند:

 • سمعک های داخل گوشی که بطور سفارشی ساخته می شوند (Custom) با نام Insio
 • سمعک های پشت گوشی (BTE) با نام Motion
 • سمعک های گیرنده داخل گوش/کانال گوش (RIC/RITE)  با نام Pure

هر کدام از این سمعک ها در سه سطح تکنولوژی 7، 5 و 3 عرضه می شوند که سطح تکنولوژی 7، پیشرفته ترین امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد.

سمعک های سیگنیا – زیمنس سری Nx

همانگونه که اشاره شد، جدیدترین پلتفرم سمعکهای زیمنس – سیگنیا، سری Nx نام دارد که ویژگیها و امکانات جالب و منحصربفردی را در اختیار کاربران قرار میدهد. که در ادامه به معرفی و بررسی آنها می پردازیم.

3 سطح تکنولوژی مختلف

سمعک های سری Nx در سه سطح تکنولوژی 7Nx, 5Nx و 3Nx در دسترس هستند و احتمال این وجود دارد که این سمعک ها در دو سطح پایین تر 2Nx و 1Nx نیز عرضه شوند.

تکنولوژی پردازش صدای خود فرد – Own Voice Processing OVP

برای استفاده کنندگان جدید سمعک، کیفیت صدای خود فرد ممکن است در اوایل خوشآیند نباشد و مدتی زمان ببرد تا به آن عادت کنند. در شرایط بدتر حتی این احتمال وجود دارد که فرد اصلا از سمعک استفاده نکند. سیگنیا برای حل این مشکل و همچنین افزایش نرخ پذیرش سمعک در کاربران جدید، از تکنولوژی منحصربفردی تحت عنوان OVP در سمعک های سری Nx استفاده کرده است که بطور کامل باعث از بین رفتن اثر انسداد شنوایی (Auditory Occlusion) می شود. برای این منظور، سیگنیا از پردازشگر اختصاصی و مجزایی جهت پردازش صدای خود شخص، در پلتفرم Nx بهره برده است. لازم به ذکر است که این تکنولوژی، برای اولین بار توسط سیگنیا ارایه شده است.

تکنولوژی طبقه بندی سه بعدی – 3D Classifier

تکنولوژی طبقه بندی 3 بعدی، عوامل متعددی از محیط اطراف و رفتارهای ارتباطی فرد را تحلیل می کند. این سیستم، از اطلاعات مربوط به فعالیتهای کلامی کاربر و داده های صوتی و حرکتی او استفاده می کند تا سمعک بتواند پاسخ مناسبی را بر اساس نیازهای فرد ایجاد نماید. این ویژگی بطور خودکار پارامترهای سمعک را در محیطهای در حال تغییر، تنظیم می کند.

استفاده از دو سیستم رادیویی بی سیم

در سمعک های سری Nx سیگنیا از دو رادیو بی سیم استفاده شده است که نظیر آن را در سمعک های سری Beyond ویدکس و Opn اتیکن می توان مشاهده کرد. یکی از رادیو ها برای برای برقراری ارتباط بلوتوثی و رادیو دیگر برای برقراری ارتباط بی سیم بین دو سمعک در دو گوش مورد استفاده قرار می گیرد . زمانی که کاربر از ویژگی Streaming برای ارتباط صوتی مستقیم سمعک با گوشی هوشمند و یا سیستم صوتی استفاده می کند، یکی از رادیو ها درگیر می شود و رادیو دیگر می تواند ارتباط بی سیم بین دو سمعک را در حین Streaming حفظ کند.

تنظیم دقیق سمعک از راه دور – Telecare

تولیدات شرکت زیمنس/سیوانتوس همواره با ابداعات خاص و منحصربفردی همراه بوده است. یکی از این نوآوری های شگفت انگیز، قابلیت کنترل و تنظیم دقیق سمعک توسط ادیولوژیست از راه دور است. به کمک این فنآوری، کارشناس شنوایی شناسی از راه دور می تواند تنظیمات لازم را بر روی سمعک شما اعمال کند بدون آنکه نیازی به حضور در کلینیک داشته باشید. سیگنیا گام را فراتر نهاده و ویژگی تماس ویدیویی را هم به این تکنولوژی اضافه کرده است. هنگامی که شما در محیط شنوایی خاص قرار می گیرید و احساس می کنید که سمعک خروجی مورد نظرتان رو ایجاد نمی کند، کافیست با ادیولوژیست خود تماس ویدیویی برقرار کرده و مشکل خود را توضیح دهید. ادیولوژیست شما می تواند از راه دور به سمعک شما متصل شده و تنظیمات لازم را برای روی سمعک اعمال کند. این نوع آوری در نوع خود بی نظیر بوده و انتظار می رود که سایر تولید کنندگان نیز این قابلیت را در سمعک های خود پیاده سازی کنند.

در ادامه به معرفی انواع مدلهای سمعک در سری Nx می پردازیم.

سمعک Pure 13 Nx

سمعک سیگنیا Pure 13Nx نسخه بروز شده سمعک Pure 13BT با قابلیت پردازش مجزای صدای فرد از صدای محیط (OVP) است. این سمعک از نوع گیرنده داخل کانال گوش (RIC/RITE) بوده و  به قابلیت های ارتباطی پیشرفته و اتصال مستقیم به گوشی هوشمند (آیفون) و نرم افزار موبایلی myControl App مجهز است و در طراحی آن از یک دکمه فشاری ویژه (Rocker Switch) برای تعویض برنامه ها و بلندی صدای سمعک استفاده شده است. این سمعک در برابر گرد و خاک و رطوبت مقاوم بوده و دارای استاندارد IP68 است. برای فیتینگ سمعک می توان از چهار گیرنده (Receiver) در توانهای مختلف بهره برد که باعث می شود این سمعک گزینه بسیار مناسبی برای انواع مختلف کم شنوایی باشد. این سمعک همانند سایر سمعک های سری Nx، مجهز به تکنولوژی تنظیم سمعک از راه دور Telecare 3.0 است. این سمعک در سه سطح تکنولوژی مختلف قابل دسترس است.

سمعک Pure 312 Nx

سمعک Pure 312Nx، از نوع گیرنده داخل گوش/کانال گوش (RIC/RITE) بوده و از باتری سایز 312 استفاده می کند. همانند سایر سمعک های سری Nx، مجهز به تکنولوژی پردازش صدای خود فرد (Own Voice Processing – OVP) بوده و برای تعویض برنامه های سمعک و همچنین بلندی صدای آن، از یک دکمه با طراحی منحصربفرد (Rocker Switch) بهره می برد. سمعک Pure 312Nx مقاوم در برابر گرد و خاک و رطوبت بوده و دارای استاندارد IP68 است. چهار گیرنده (Receiver) در توانهای مختلف باعث شده این سمعک گزینه مناسبی برای فیتینگ در انواع مختلف از افت های شنوایی به شمار آید. از ویژگیهای بارز این سمعک می توان به قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های هوشمند (آیفون)، نرم افزار myControl App و تنظیم دقیق سمعک از راه دور توسط ادیویلوژیست (Telecare 3.0) اشاره کرد.

سمعک Motion 13 Nx

سمعک Motion 13Nx، از نوع سمعک پشت گوشی (BTE) بوده و از باتری های سایز 13 استفاده می کند. همانند سایر سمعک های سری Nx، مجهز به تکنولوژی پردازش صدای خود شخص (Own Voice Processing – OVP)، قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های آیفون و نرم افزار myControl App است. استاندارد مقاومت در برابر گرد و خاک و رطوبت در این سمعک IP67 است. از امکانات دیگر این سمعک می توان به تلکویل، درب باتری برای روشن و خاموش کردن سمعک و دکمه فشاری منحصربفرد برای تعویض برنامه ها و بلندی صدای سمعک اشاره کرد. این سمعک در سه سطح تکنولوژی 7Nx, 5Nx, 3Nx عرضه می شود.

سمعک Pure Charge N Go Nx

سمعک Pure Charge N Go Nx از نوع سمعک های گیرنده داخل گوش/کانال گوش (RIC/RITE) بوده و همانند سایر سمعکهای سری Nx سیگنیا، مجهز به تکنولوژی OVP برای پردازش مجزای صدای فرد استفاده کننده از سمعک بوده است. این سمعک از باتری های لیتیوم-یونی قابل شارژ بهره می برد. بکارگیری باتری های لیتیوم یونی باعث می شود که کاربر بتواند از ویژگیهای استریمینگ بلوتوثی سمعک به مدت طولانی استفاده کند. (به خاطر ظرفیت بالای این باتری ها). سیگنیا ادعا می کند که کاربران می توانند تا 5 ساعت موسیقی و صدای گوشی هوشمند خود را بطور مستقیم از سمعک دریافت کنند و به مدت 17 ساعت از عملکرد عادی سمعک در طول روز لذت ببرند. ویژگیهای این سمعک منحصربفرد را می توان بصورت زیر خلاصه کرد:

 • 17 ساعت عملکرد عادی سمعک به همراه 5 ساعت استریمینگ
 • مدت زمان لازم برای شارژ کامل سمعک: 3 ساعت
 • 30 دقیقه شارژ برای 6 ساعت عملکرد سمعک
 • شارژ بی سیم سمعک
 • ساخته شده برای گوشی های آیفون
 • کیفیت بسیار بالای صدا هنگام استریمینگ
 • ارتباط دو گوشی Ultra HD و ارتباط بلوتوثی

سمعک Pure 10 Nx

سمعک Pure 10Nx از نوع سمعک های گیرنده داخل گوش/کانال گوش (RIC/RITE) است. همانند سایر سمعک های Nx، مجهز به تکنولوژی OVP، ارتباط مستقیم با گوشی های آیفون، نرم افزار myControl App، تکنولوژی تنظیم سمعک از راه دور (Telecare 3.0) است. استاندارد مقاومت در برابر آب و گرد و خاک Ip68 بوده تنها تفاوت آن با سایر سمعک های سری Nx در عدم وجود دکمه کنترلی برای تعویض برنامه ها و تنظیم بلندی صدای سمعک است. با این وجود می توان از طریق بلوتوث به ریموت کنترل (وسیله جانبی) متصل کرد و برنامه ها و صدای سمعک را با کمک ریموت کنترل تنظیم کرد.

سمعک Motion 13P Nx

این سمعک از نوع سمعک های پشت گوشی پاور (Power BTE) سیگنیا محسوب می شود که برای افت شنوایی شدید تا عمیق تجویز می شود. از ویژگیهای این سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکنولوژی پردازش صدای فرد – OVP
 • تکنولوژی تنظیم دقیق سمعک از راه دور – Telecare 3.0
 • ارتباط مستقیم با گوشی های آیفون (ساخته شده برای گوشی های آِیفون – MFI)
 • دارای دکمه با طراحی خاص برای تغییر برنامه ها و بلندی صدای سمعک
 • دارای تلکویل
 • درب باتری برای روشن و خاموش کردن سمعک
 • استاندارد IP67
 • سه سطح تکنولوژی 7Nx, 5Nx, 3Nx

سمعک های سیگنیا-زیمنس سری Primax

سمعک های سری Primax سیگنیا-زیمنس، طیف وسیعی از انواع سمعک های داخل گوشی، پشت گوشی و گیرنده داخل گوش را شامل می شوند و به جرات می توان گفت که برای هر سلیقه و هر نوع افت شنوایی، می توان گزینه مناسبی را در بین اعضای این خانواده پیدا کرد. سمعکهای Signia Primax در 3 سطح تکنولوژی 7px, 5px, 3px عرضه می شوند. یکی از ویژگیهای بارز سمعک های سیگنیا پرایمکس، قابلیت CROS Pure است که برای افرادی که یک گوش کاملا ناشنوا دارند، گزینه بسیار مناسبی به شمار می آید. در ادامه به بررسی انواع مدلهای مختلف سمعکهای سیگنیا – زیمنس سری Primax می پردازیم.

سمعهای گیرنده داخل گوش (RIC/RITE) زیمنس – سیگنیا پرایمکس

در خانواده پرایمکس، 5 مدل از سمعک های RIC/RITE وجود دارند که عبارتند از: Ace, Carat, Pure, Pure 13BT و سمعک قابل شارژ Cellion.

سمعک سیگنیا Ace Primax

سمعک Ace Primax کوچکترین سمعک گیرنده داخل گوش از خانواده پرایمکس بوده که برای افرادی که برای اولین بار از سمعک استفاده می کنند، انتخاب مناسبی به شمار می آید. این سمعک، آمیخته ای از قدرت و طرافت را در طراحی منحصربفردی ارایه می دهد و می توان برای درجات مختلفی از افت شنوایی، بکار رود.

سمعک سیگنیا Pure Primax

این سمعک برای افرادی که می خواهند کنترل بیشتری بر روی سمعک داشته باشند، گزینه ایده آلی محسوب می شود. سمعک Pure Primax، طراحی زیبا و منحصربفرد را با قدرت و توانایی های تکنولوژی Primax زیمنس در قالب سمعک های RIC در هم آمیخته است. این سمعک را نیز می توان برای انواع افت شنوایی تجویز کرد.

سمعک سیگنیا Cellion Primax

این سمعک از نوع سمعک های RIC قابل شارژ بوده و مجهز به باتری های لیتیوم – یونی است و برای افرادی که حوصله تعویض باتری سمعک را ندارند، گزینه مناسبی محسوب می شود. باتری لیتیوم – یونی بکار رفته در این سمعک می تواند تا 2 روز توان مصرفی سمعک را بدون نیاز به شارژ مجدد تامین کند.

سمعکهای پشت گوشی (BTE) زیمنس – سیگنیا پرایمکس

سیگنیا در خانواده پرایمکس، 5 مدل مختلف از سمعک های پشت گوشی دارد که عبارتند از: Motion SX, Motion SA, Motion S, Motion P, Motion SP

سمعک های Motion Primax، مجموعه کاملی از امکانات و ویژگیهای مختلف نظیر میکروفونهای جهت دار برای شنوایی دوگوشی (Binaural) فراهم می کنند. در این خانواده، سمعک Motion SX، قابل شارژ بوده و مدلهای Motion P و Motion SP، از دسته سمعک های پاور به شمار می آیند. سمعک های Motion را می توان برای هر میزان افت شنوایی، بکار برد.

سمعک های داخل گوشی سیگنیا-زیمنس

سیگنیا-زیمنس در خانواده پرایمکس، 4 مدل مختلف از سمعک های داخل گوشی را در اختیار شما می گذارد.

سمعک Insio Primax

سمعک های Insio، بسیار ظریف و کوچک بوده و مدل IIC، آن کاملا نامریی بوده و قابل دید نیست. سمعک های Insio، در 4 مدل داخل گوشی (ITE)، داخل کانال گوش (ITC)، کاملا داخل کانال گوش (CIC) و مدل نامریی (IIC) عرضه می شوند و تقریبا تمامی آنها را می توان از راه دور کنترل کرد (با استفاده از ریموت کنترل)

سمعک Silk Primax

سمعک Silk زیمنس، اولین سمعک کاملا داخل کانال (CIC) است که بدون نیاز به قالب گیری از گوش و بصورت آماده (Instant Fit) قابل استفاده است و تقریبا برای 80 درصد کانال های گوش، قابل تجویز است. اگرچه سیگنیا این سمعک را از نوع CIC معرفی کرده است ولی در برخی شرایط و بسته به شکل و اندازه کانال گوش، می توان بصورت IIC (نامریی) آن را بکار برد.

این سمعک با کمک پوشش نرم سیلیکونی (Click Sleeve) به راحتی درون کانال گوش شما قرار می گیرد و مزیت آن اینست که نیاز به قالب گیری نبوده و لازم نیست برای ساخته شدن قالب، منتظر بمایند. این پوشش های نرم سیلیکونی که سیگنیا آنها Click Sleeve می خواند، در 6 اندازه مختلف تولید می شود و بسته به اندازه کانال گوش، می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. سمعک های سیلک زیمنس، قابل دید نیستند و می توان آنها را برای درجات مختلف افت شنوایی تجویز کرد.

سمعک های Silk، از تمامی امکانات و ویژگیهای سمعک های Primax برخوردار هستند. میکروفون جهت دار برای پردازش دو گوشی (Binaural) با استقاده از سیستم oneMic، قابلیت بی سیم و اتصال به گوشی های هوشمند برای کنترل سمعک توسط نرم افزار touchControl، و انتقال مستقیم صدا از گوشی های هوشمند با استفاده از وسیله جانبی easyTek از امکانات پیشرفته این سمعک محسوب می شود.

سمعک های سیگنیا – زیمنس ساخته شده برای گوشی آیفون (MFI)

سیگنیا نیز همانند سایر تولید کنندگان سمعک، قابلیت استریمینگ مستقیم صدا از گوشی های آیفون را بدون نیاز به وسیله جانبی، در برخی از مدلهای سری پرایمکس، تعبیه کرده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم

سمعک Pure 13 BT Primax

سمعک Pure 13 BT از سری پرایمکس زیمنس – سیگنیا، اولین سمعک ساخته شده برای گوشی های آیفون زیمنس است که مجهز به استریمینگ مستقیم صدا از گوشی های آیفون است. کیفیت صدای عالی، قابلیت ارتباط بدون نقص، کنترل سمعک از راه دور توسط نرم افزار موبایل و بدون نیاز به وسیله جانبی و مدت زمان شارژ دهی بالای باتری، از ویژگیهای بارز سمعک Pure 13 BT، به شمار می آید. افرادی که از این سمعک استفاده می کنند در ارتباط کامل با محیط اطراف، گوشی های هوشمند آیفون و متخصصی شنوایی شناسی هستند. این سمعک در سه سطح تکنولوژی 7px, 5px, 3px، عرضه می شود.

این سمعک، اولین ها را به دنیای سمعک ها به ارمغان آورده است: اولین سمعک مجهز به تکنولوژی Telehealth، برای ارتباط مستقیم و از راه دور با ادیولوژیست برای تنظیم دقیق سمعک، اولین سمعک با قابلیت استفاده از داده های سنسور های حرکتی گوشی های آیفون برای بهبود تجربه شنیداری در محیط های خاص و اولین سمعک ارایه دهنده تجربه شنوایی دوگوشی HD و استریمنیگ مستقیم صدا با استفاده از تکنولوژی بلوتوث، از افتخارات این سمعک فوق پیشرفته محسوب می شود. سمعک Pure 13 BT، از باتری های سایز 13 استفاده می کند که توان شارژ دهی مطلوبی را برای سمعک تامین می کند.

نظیر تمامی سمعک های ساخته شده برای آیفون (MFI – Made For iPhone)، سمعک Pure 13 BT Primax، قابلیت استریمینگ مستقیم صدا را با استفاده از تکنولوژی بلوتوث، از تمامی دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل Apple نظیر iPhone, iPad و iPod Touch فراهم می کند. این سمعک از استاندارد Bluetooth Low Energy (LE)، بهره می گیرد وبواسطه آن استریمینگ صدا بصورت بلوتوث و با کیفیت بسیار عالی با مصرف انرژی کمتر میسر می شود. همچنین در این سمعک، زمانی که شما در حال استریمینگ صدا از گوشی آیفونتان هستید، با بهره گیری از رادیو بی سیم دیگر تعبیه شده در سمعک، ارتباط بی سیم بین دو سمعک (e2e) حفظ شده که این امر باعث می شود شما بهترین تجربه شنیداری و درک گفتار را در محیط های مختلف کسب کنید.

قابلیت آشکار سازی حرکت (Motion Detection)

افراد معمولا هنگامی که صحبت می کنند، عادت به راه رفتن و حرکت دارند و سیگنیا اعتقاد دارد که سمعک باید بطور دینامیک به تغییرات در محیط شنیداری واکنش داده و خود را سازگار کند. سمعک Pure 13 BT، اولین سمعکی است که می تواند از داده های بدست آمده از حسگر های حرکتی در گوشی های آیفون برای تنظیم خودکار الگوریتمهای پردازشی صدا بر اساس فعالیتهای حرکتی شما، استفاده کند.

اصولا زمانی که شما در حال راه رفتن و دویدن هستید، سمعک می تواند این حرکت شما را تشخیص داده و بطور اتوماتیک تنظیمات خود را برای شنیدن بهینه صدای محیط و صدای گفتگو بین شما و دوستانتان تغییر دهد.

نرم افزار های همراه

نرم افزار جدید سیگنیا – زیمنس تحت عنوان myControl App، بطور ویژه برای سمعک Pure 13 BT، ساخته شد است که علاوه بر امکانات استریمینگ مستقیم صدا، قابلیت های دیگری را در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار می تواند به عنوان یک ریموت کنترل برای کم و زیاد کردن صدای سمعک، تغییر برنامه های آن و تنظیمات مختلف سمعک بکار رود. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید جهت گیری میکروفونهای سمعک را تنظیم کنید، بلندی صدای سمعک را کنترل کنید، برنامه های شنیداری آن را تغییر دهید و زیر و بم صدای استریم شده از گوشی آیفونتان را تنظیم کنید.

نرم افزار MyControl App می تواند مدت زمانی که شما در معرض نویز و صدای های مزاحم قرار می گیرد را بطور روزانه ثبت کند و به شما نمایش دهد. شما با استفاده از این اطلاعات می توانید، از سلامتی شنواییتان محافظت کنید.

Telecare 2.0

سمعک Pure 13 BT، اولین سمعک سیگنیا است که از تکنولوژی Telecare 2.0 استفاده می کند که نسبت به نسخه قبلی، پیشرفتهای قابل توجهی داشته است. سیستم ثبت و ذخیره سازی اطلاعات پیشرفته، انتقال امن و رمزگذاری شده داده ها، قابلیت بهینه شده تنظیم سمعک از راه دور، از ویژگیهای بارز Telecare 2.0 محسوب می شود.

با کمک این تکنولوژی، متخصص شنوایی شناسی می تواند سمعک شما را در 4 باند فرکانسی مختلف، تنظیم کند. این در حالیست که در نسخه قبلی، تنها امکان تنظیم بهره خروجی سمعک (گین) وجود داشت. شما می توانید با استفاده از نرم افزار myHearing App، با کارشناس شنواییتان، در ارتباط باشید. نرم افزار myHearing App، برای هر دو سیستم عامل Android و iOs در دسترس است.

سمعک های زیمنس سری باینکس – Binax

زیمنس برای اولین بار تکنولوژی پردازش صدای دو گوشی (Binaural) را در سمعک های سری Binax، معرفی کرد که طبق تحقیقات و مطالعات صورت گرفته، افرادی که از این سمعک ها استفاده می کنند، صدا ها را در محیط های شلوغ حتی بهتر از افراد عادی می شنوند!

ما بطور طبیعی صداها را بصورت Binaural (دو گوشی)  می شنویم. شنوایی دو گوشی باعث افزایش بلندی صدا، بهبود شفافیت و وضوح صداهای گفتاری و کیفیت آن می شود ولی با افزایش سن و کاهش قدرت شنوایی، این مزایا آهسته آهسته، اثربخشی خود را از دست می دهند. زیمنس در نسل بعدی تکنولوژی BestSound و در سمعک های سری باینکس، توانست با شبیه سازی اثر شنوایی دو گوشی، این مزایا را دوباره برای افراد فراهم کند. زیمنس حتی ادعا می کند که افرادی که از سمعک های سری باینکس استفاده می کنند، می توانند صداهای گفتاری را در محیط های شلوغ و پر سروصدا، بهتر از افراد با شنوایی طبیعی و نرمال بشنوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید