سمعک اتیکن

انواع سمعک اتیکن

اتیکن یکی از برترین برند های تولید کننده سمعک در دینا است که توسط هلدینگ William Demant در کشور دانمارک اداره می شود. شرکت اتیکن در سال 1904 توسط Hans Demant تاسیس شد. همسر Demant کم شنوا بود و عشق و علاقه او برای کمک به همسرش برای لذت بردن از یک زندگی بهتر با فائق آمدن به مشکلات شنوایی، باعث گردید اتیکن همواره مردمی که نیاز به پشتییبانی و خدمات شنوایی دارند را در مرکز توجه خود قرار دهد و از همین رو ماموریت خود را بر پایه شعار “People First” بنا نهاد.

سمعک اتیکن Opn

اخیرا این شرکت جدید ترین سمعک ساخته شده برای گوشی های آیفون (MFI) خود را با نام Opn معرفی کرده است که با تکنولوژی ها و نوآوری های جدیدی در راستای ارایه تجربه شنیداری بهتر همراه است. یکی از ویژگیهای جالب که برای اولین بار در دنیا، در سمعک های Opn اتیکن شاهد آن هستیم، قابلیت اتصال سمعک به اینترنت از طریق شبکه IFTTT است که امکان ایجاد ارتباط بین دستگاههای متصل به این شبکه و سمعک را فراهم می سازد. (بطور مثال شما می توانید روشنایی منزلتان را با سمعک کنترل کنید!)

سمعک اتیکن Opn، در 3 نوع پشت گوشی پلاس پاور (BTE13 PP)، گیرنده داخل گوش مینی (miniRITE) و گیرنده داخل گوش مینی به همراه تلکویل (miniRITE-T) و در سه سطح تکنولوژی Opn1, Opn2, Opn3 عرضه می شود.  سمعک Opn به اندازه ای کوچک و ظریف هستند که به راحتی قابل دید نیستند.

سمعک Oticon Opn را می توان برای افت شنوایی ملایم (Mild) تا شدید (Severe) و عمیق (Profound) تجویز کرد.

شرکت اتیکن در سمعک های Opn تمرکز خود را بر روی سه مزیت تکنولوژی منحصر بفرد خود تحت عنوان BrainHearing متمرکز کرده است:

  • تلاش و صرف انرژی کمتر برای درک شنوایی بهتر (به میزان 20 درصد)
  • ظرفیت بیشتردر به خاطر سپردن گفتار (به میزان 20 درصد)
  • درک بهتر گفتار حتی در محیط های شلوغ و پر سروصدا (به میزان 30 درصد)

این قابلیتها مرهون تکنولوژی OpenSound Navigator است که در پلتفرم بسیار سریع و دقیق این شرکت تحت عنوان Velox ارایه شده است. این پلتفرم با  کمک پردازشگر 11 هسته ای، می تواند در هر ثاینه 1200 میلیون عملیات مختلف را اجرا کند و در مقایسه با نسل پیشین خود، 50 برابر توان پردازشی بیشتری ارایه دهد.

تکنولوژی OpenSound Navigator

این تکنولوژی پردازش صدا، با حفظ کیفیت صداهای گفتاری متمایز از همه جهات، نویز محیط را کاهش می دهد. این قابلیت توسط فن آوری جدید MSAT (Multiple Speaker Access Technology) فراهم می شود که در یک محیط شنیداری در حال تغییر، دسترسی به تمامی افرادی که در حال صحبت کردن هستند را امکان پذیر می کند.

OpenSound Navigator، یک فرآیند 3 مرحله ای بسیار پر سرعت را شامل می شود:

  • سمعک در هر ثاینه، 100 بار محیط شنیداری اطراف را بصورت 360 درجه اسکن می کند تا نویز محیط را شناسایی و از صداهای گفتاری جدا کند.
  • صداهای مزاحم بلند را که ازیک جهت منتشر می شوند را با حفظ کیفیت صداهای گفتاری به سرعت کاهش می دهد
  • نویز باقیمانده محیط (حتی بین کلمات) را به سرعت کاهش می دهد.

این تکنولوژی تجربه یک صدای فراگیر متعادل را برای شما تضمین می کند و با بهبود توانایی شما در درک گفتار در محیطهای پیچیده و در حال تغییر، باعث می شود شما تلاش و انرژی کمتری برای درک صحبت های دیگران مصرف می کنید و با احساس راحتی بیشتری در گفتگو ها شرکت می کنید.

مجموعه ای از تکنولوژی های پیشرفته در کنار تکنولوژی OpenSound Navigator، تحت عنوان BraingHearing باعث می شود مغز توان و انرژی کمتری را صرف فهمیدن صحبت های دیگران مصرف کند و در نتیجه شما کمتر احساس خستگی کرده و انرژی ذهنی بیشتری برای شرکت در جلسات و گفتگوهای گروهی خواهید داشت.

میزان کمکی که سمعک به مغز برای درک گفتار می کند در سطوح مختلف تکنولوژی متفاوت است که در جدول زیر به آن اشاره شده است:

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد، سمعک اتیکن Opn، در سه مدل مختلف عرضه می شود که در ادامه به آنها می پردازیم.

سمعک اتیکن Opn miniRITE

این سمعک با طراحی زیبا و بسیار ظریف، از نوع سمعک گیرنده داخل گوش مینی (miniRITE) و ساخته شده برای گوشی های آیفون (MFI) است که از باتری سایز 312 استفاده می کند و از تمامی امکانات و قابلیتهای پلتفرم Velox اتیکن برخوردار است.

در طراحی این سمعک یک دکمه فشاری برای تغییر بلندی صدای سمعک و برنامه های آن تعبیه شده است. سمعک اتیکن Opn miniRITE دارای برنامه مناسب برای رهایی از وزوز گوش نیز است. میزان مقاومت سمعک اتیکن Opn miniRITE در برابر رطوبت و گرد و خاک از استاندارد IP68 تبعیت می کند.

سمعک اتیکن Opn miniRITE-T

این مدل از سمعک Opn، دارای تلکویل بوده و در طراحی آن از یک دکمه فشاری دوگانه برای تغییر بلندی صدا و برنامه های سمعک استفاده شده است. این سمعک قابلیت استریمینگ مستقیم از گوشی های آیفون را دارد و از باتری های سایز 312  استفاده می کند. میزان مقاومت سمعک اتیکن Opn miniRITE-T در برابر رطوبت و گرد و خاک از استاندارد IP68 تبعیت می کند.

سمعک اتیکن Opn BTE13 PP

این سمعک از نوع سمعک های پشت گوشی پاور (BTE) بوده و برای کم شنوایی شدید تا عمیق بکار می رود و از باتری سایز 13 برای تامین انرژی الکتریکی خود استفاده می کند. از ویژگیهای بارز سمعک اتیکن Opn BTE13 PP می توان به طراحی زیبا و ظریف، دکمه فشاری دوگانه برای تغییر برنامه و بلندی صدای سمعک و نشانگر LED برای نمایش وضعیت سمعک اشاره کرد.

نرم افزار Oticon ON

با کمک این نرم افزار که برای گوشی های آیفون و اندروید در دسترس است می توانید صدای سمعک را کم و زیاد کنید و برنامه های سمعک را تغییر دهید و از میزان شارژ باقی مانده باتری مطلع شوید. همچنین می توانید با استفاده از ویژگی Find my Hearing Aid، سمعکتان را در صورت گم شدن پیدا کنید (در محدوده سیگنال بلوتوث). همچنین قابلیت اتصال به شبکه IFTTT از طریق این نرم افزار امکان پذیر است.

قابلیت اتصال به IFTTT – دنیایی نامحدود از امکانات

سمعک اتیکن Opn اولین سمعک در دنیا است که می تواند از طریق اینترنت به شبکه IFTTT (If This Then That) متصل شود. اگر میخواهید چراغهای منزلتان با روشن کردن سمعکتان، روشن شوند و یا هنگامی که زنگ در منزلتان به صدا در می آید یک اعلان صوتی برای شما پخش شود و شما را از وجود شخصی پشت در خانه شما مطلع سازد، می توانید با کمک نرم افزار Otion On، و اتصال به شبکه IFTTT از این امکانات برخوردار شوید.

وسیله جانبی بی سیم Oticon ConnectClip

به کمک این وسیله جانبی شما می توانید سمعک اتکین خود را به یک هندزفری بی سیم استریو تبدیل کنید. صدای تماسهای گوشی موبایل توسط این دستگاه به سمعک شما جریان پیدا کرده و صدا شما توسط میکروفون ConnectClip دریافت و به گوشی موبایل ارسال می شود. شما همچنین می توانید به کمک این وسیله، صدای موسیقی دلخواهتان که در حال پخش بر روی گوشی موبایل شما است را بصورت استریو از سمعک پخش کنید. شما همچنین می توانید از این دستگاه به عنوان یک میکروفون از راه دور استفاده کنید. ConnectClip حتی می تواند به عنوان یک ریموت کنترلر برای کنترل سمعکتان مورد استفاده قرار گیرد.

پلتفرم Inium Sense

شرکت اتیکن در سال 2015 پلتفرم جدید خود را بر پایه تکنولوژی BrainHearing و تحت عنوان Inium Sense معرفی کرد. این پلتفرم، کیفیت صدای بهتر و پردازش سریعتر را برای استفاده کنندگان سمعک میسر می سازد. اتیکن برای اسم گذاری سطوح تکنولوژی خود در این پلتفرم از اسامی Alta, Nera و Ria استفاده می کند. سمعک اتیکن Alta پیشرفته ترین سمعک و سمعک اتیکن Nera، از دسته سمعک های میان رده بوده و سمعک Ria سمعک مقدماتی اتیکن در این پلتفرم محسوب می شود. هر کدام از این سمعک ها در دو سطح مختلف عرضه می شوند که نسخه پیشرفته تر سمعک با نام Pro مشخص می شود.

پلتفرم Inium Sense اتیکن، توان پردازشی بهبود یافته ای را برای مجموعه تکنولوژی های BrainHearing خود به ارمغان می آورد که برای عملکرد بهتر و شخصی سازی بیشتر سمعک متناسب با نیازهای کاربران به کار برده می شود.

اتیکن در پلتفرم Inium Sense، سمعک های Alta2, Nera2 و Ria2 را معرفی کرده است که اولین سمعک های قدرت گرفته از پلتفرم Inium Sense به شمار می آیند. این سمعک ها در انواع مختلفی از لحاظ شکل و طراحی و نحوه قرار گرفتن در گوش، عرضه می شوند.

اتیکن در پلتفرم Inium Sense تمرکز خود را بر روی صداهای ملایم گفتاری برای تقویت توانایی فرد در فهم و درک گفتار، معطوف کرده است. کاری که شرکت ویدکس سالهاست که در حال انجام آن است!

سمعک اتیکن Alta2

سمعک Alta2 سمعک فوق پیشرفته (پریمیوم) اتیکن محسوب می شود که بر پایه پیشرفته ترین تکنولوژی های اتیکن طراحی و ساخته شده است. این سمعک در انواع داخل گوشی (ITE, ITC, CIC, IIC)، پشت گوشی (BTE)، پشت گوشی مینی (mini BTE) و گیرنده داخل گوش (RITE) و گیرنده داخل گوشی مینی (miniRITE) و گیرنده داخل گوش designRITE، در رنگ بندی های مختلف تولید می شود.

سمعک اتیکن Nera2

سمعک Nera2 سمعک پیشرفته (میان رده) اتیکن در پلتفرم Inium Sense است که مجموعه ای از قابلیتها و امکاناتی که تکنولوژی های موسوم به BrainHearing فراهم می کند را در اختیار کاربران قرار می دهد. سمعک Oticon Nera2 طیف وسیعی از انواع سمعکهای پشت گوشی، داخل گوشی و گیرنده داخل گوش را شامل می شود.

سمعک اتیکن Ria2

سمعک Ria2، سمعک مقدماتی (پایین رده) اتیکن مبتنی برپلتفرم Inium Sense است که نظیر سمعک های Alta2 و Nera2، در انواع مدلهای پشت گوشی، داخل گوشی و گیرنده داخل کانال عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید