سطوح تکنولوژی در سمعک

سمعک ها بسته به اینکه چه امکانات و تکنولوژیهایی  را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهند، در سطوح مختلفی از لحاظ امکانات و ویژگیها عرضه می شوند که هر کدام قابلیتهای مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند. هر چقدر سطح تکنولوژی (Performance Level) سمعک بالاتر باشد، از امکانات و قابلیت های بیشتری برخوردار بوده و قیمت بالاتری خواهد داشت.

در سالهای اخیر، تولید کنندگان، سمعک ها را از لحاظ میزان پیشرفته بودن آنها در سه سطح تکنولوژی پایین رده، میان رده و بالا رده، طبقه بندی می کردند ولی اخیرا طبقه بندی سمعک ها از لحاظ تکنولوژی به چهار سطح زیر تغییر یافته است.

  • مقدماتی (Basic)
  • استاندارد (Standard)
  • پیشرفته (Advanced)
  • فوق پیشرفته (Premium)

هر چند سال یکبار، تولید  کنندگان سمعک، سری جدیدی از سمعک ها را روانه بازار می کنند که از مدارات پردازشی و سیستم عامل های جدیدتری نسبت به تولیدات پیشین خود، بهره می برند و آنها را در 4 سطح تکنولوژی، همانگونه که ذکر گردید عرضه می کنند.

بطور مثال، برند ویدکس، سری جدید سمعک های خود تحت عنوان سمعک های Unique را اخیرا معرفی کرده است که بر پایه چیپ ست های جدید ویدکس (Unique) عمل می کنند و در 4 سطح تکنولوژی زیر عرضه می شوند:

  • 440
  • 330
  • 220
  • 110

سطح تکنولوژی 440، پیشرفته ترین سمعک های ویدکس را شامل میشود و هر چقدر سطح تکنولوژی سمعک پایین تر می آید از امکانات و قابلیت های آن نیز کاسته می شود.

هر کدام از سطوح تکنولوژی ویدکس که در بالا به آن اشاره کردیم، طیف وسیعی از انواع سمعک های پشت گوشی (BTE)، گیرنده درون کانال (RIC) و داخل گوشی (Custom) را در بر می گیرد. تقریبا می توان گفت که همه تولید کنندگان، از این روش طبقه بندی برای معرفی سمعک های تولیدی خود، استفاده می کنند. البته ممکن است نامگذاری سطوح تکنولوژی در بین برند های مختلف سمعک، متفاوت باشد ولی اکثریت آنها از یک استاندارد مشابه برای نام گذاری سطوح مختلف تکنولوژی (استفاده از اعداد و اسامی مختلف) برای سمعک های خود استفاده می کنند. بطور مثال در سمعک های فوناک، سطوح تکنولوژی سمعک ها بصورت اعداد 90, 70, 50, 30 تعریف شده است و این نامگذاری برای سمعک های سیگنیا (زیمنس( در سری پرایمکس بصورت 7px, 5px, 3px 2px, 1px تعریف شده است. پس ممکن است که نامگذاری متفاوت باشد ولی ساختار طقه بندی تقریبا یکسان است.

سطح تکنولوژی استاندارد (Standard Performance Level)

سمعک های دارای سطح تکنولوژی استاندارد، برای افرادی که کم و بیش از سبک زندگی نسبتا فعالی برخوردار هستند، مناسب هستند. امکاناتی که در این سطح تکنولوژی در اختیار استفاده کنندگان سمعک قرار می گیرد، کمی بهتر از سمعک های مقدماتی (Basic) بوده و این سمعک ها برای محیط هایی که شنوایی در آنها برای افراد کم شنوا، کمی چالش برانگیز است طراحی شده است. سمعک های استاندارد، در مقایسه با سمعک های مقدماتی، در محیطهایی نظیر رستورن های نه چندان شلوغ، فروشگاههای نسبتا خلوت و … که صداهای مزاحم پس زمینه در آنها وجود دارد، بهتر عمل می کنند و قابلیت حذف نویز پس زمینه در سطح تکنولوژی استاندارد، به مراتب پیشرفته تر از سمعک های مقدماتی عمل می کند ولی در محیط های پر سروصدا و بسیار شلوغ ممکن است عملکرد ضعیفی از خود نشان دهد.

سطح تکنولوژی پیشرفته (Advanced Performance Level)

سمعک هایی که در این سطح تکنولوژی عرضه می شوند، برای افرادی که سبک زندگی فعال تری دارند، و نیاز دارند که در محیط های پر سروصدا و شلوغ قرار بگیرند، مناسب هستند. این سطح تکنولوژی در سالهای اخیر بطور چشمگیری بهبود پیدا کرده و ظاهرا تولیدکنندگان سمعک، بسیاری از تکنولوژی های برتر خود را در سطح پیشرفته (Advanced) سمعک ها عرضه می کنند. در این سطح از تکنولوژی، صدا از کیفیت و شفافیت بالاتری نسبت به سطح استاندارد برخوردار است و ویژگی مدیریت نویز پس زمینه نیز ارتقا پیدا کرده است.

سطح تکنولوژی پیشرفته به کاربران کمک می کند تا در محیط های پیچیده شنیداری نظیر آمفی تئاتر ها، سمینار ها، کنفرانسها، سالنهای بزرگ و پر سروصدا، صدا را با کیفیت و وضح بالاتری بشنوند. بنابراین اگر سبک زندگی شما اینگونه ایجاب می کند که بطور فعال در رویدادهای اجتماعی و جلسات کاری شرکت داشته باشید، این سطح تکنولوژی از سمعک می تواند نیازهای شما را به میزان مطلوبی پوشش دهد.

سطح تکنولوژی فوق پیشرفته – پریمیوم (Premium)

در این سطح از تکنولوژی، برند های تولید کننده سمعک، تمامی تکنولوژی های برتر خود را به رخ شما می کشند! سطح پریمیوم، برای آن دسته از افراد مناسب است که می خواهند در هر شرایطی، بهترین تجربه شنیداری را داشته باشند. بهترین کیفیت و وضوح صدا را در سمعک های فوق پیشرفته و پریمیوم می توان تجربه کرد. تفاوت بسیار بارز سمعک های سطح پریمیوم با سمعکهای پیشرفته، امکان پردازش دوگوشی (Binaural) و ارتباط بی سیم بین دو سمعک (E2E) است. به عبارتی دیگر، زمانی که دو سمعک با همدیگر صدا ها را دریافت و پردازش می کنند، کیفیت صدای بسیار بالاتری را نسبت به حالتی که سمعک بطور منفرد کار می کند، ارایه میدهند.

سطح تکنولوژی فوق پیشرفته (پریمیوم) بهترین کیفیت ممکن صدا و وضوح گفتار را در محیطهای پیچیده شنیداری در اختیار شما قرار می دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تا %30 تخفیف خرید سمعک