درباره استارکی و تاریخچه آن

استارکی یک تولیدکننده‌ی محصولات کمک‌شنوایی در سطح جهانی است که خدمات پس از فروش بسیار عالی با توجه به نیازهای تک تک افراد ارائه می‌کند. دستگاه‌های استارکی، ساخته شده در آمریکا هستند و این شرکت فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه‌ی تحقیق و توسعه جهت ارائه‌ی بهترین خدمات انجام می‌دهد. مالکیت برندهای آمنی (Omni)، کوالیتون (Qualitone) و نو-ای‌یر (Nu-Ear) نیز در اختیار استارکی است و این شرکت سمعک‌ها و دیگر محصولات کمک‌شنوایی خود را تحت این برند‌ها نیز عرضه می‌کند. بخش خیریه‌ی این شرکت نیز که با نام بنیاد شنوایی استارکی شناخته می‌شود، اقدام به ارائه‌ی خدمات و دستگاه‌های رایگان به افراد با مشکلات شنوایی در سرتاسر دنیا می‌کند.

تاریخچه‌ی استارکی

مانند اکثر برندهای شناخته شده، استارکی نیز تاریخچه‌ای سرشار از نوآوری و توسعه دارد که به این شرکت کمک کرده‌است بتواند امروزه یکی از قابل اطمینان ترین عرضه‌کنندگان محصولات کمک شنوایی باشد. در سال 1967 فردی به نام ویلیام آستین (William Austin) پس از گذراندن دوره‌ی پزشکی در دانشگاه مینه‌سوتا و مدتی فعالیت در شرکت عموی خود با نام مرکز شنوایی مینه‌سوتا، اقدام به تاسیس مرکز تعمیرات سمعک در سنت لوییس مینه‌سوتا نمود و نام آن را خدمات حرفه‌ای سمعک گذاشت.

آستین توانایی بسیار خوبی در زمینه‌ی مدیریت کسب و کار از خود نشان داد و خدمات مناسب شرکت او در کنار مبلغ ناچیزی که دریافت می‌کرد، زمینه را برای شکوفا شدن هرچه بیشتر این شرکت فراهم کرد. در حقیقت تا سال 1969 این مرکز بیش از 30 کارمند در اختیار داشت و رقیب قدرتمندی در آن محدوده محسوب می‌شد.

آستین همواره به گسترش تکنولوژی‌های جدید برای بهبود سمعک‌ها علاقه داشت، بنابراین در سال 1971 آزمایشگاه کوچک سه نفره‌ای را راه‌اندازی کرد و نام آن را استارکی گذاشت و پس از آن نام شرکت خود را نیز به استارکی تغییر داد. محققین در این آزمایشگاه برای اولین بار قالب گوش داخلی را طراحی کردند، و آستین نیز در این زمان می دانست که گام بعدی در توسعه‌ی صنعت تولید سمعک، طراحی سمعک‌های نیمه نامرئی خواهد بود تا افراد بیشتری از آنها استفاده کنند و احساس ناراحتی کمتری داشته باشند. او متوجه این موضوع شد که قالب‌های گوش داخلی می‌توانند کمک شایانی به این هدف بکنند.

در نهایت تا سال 1975 استارکی موفق به تولید اولین سمعک درون‌گوشی شد و آن را جهت استفاده‌ی آزمایشی در اختیار خریداران خود قرار داد که در نهایت این مدل سمعک‌ها به استاندارد بازار تبدیل شدند. در همان سال نیز استارکی با خرید زمینی به وسعت 6000 فوت مربع در ادن پرری مینه‌سوتا زمینه را برای گسترش و رشد خود بیشتر فراهم نمود. تا آن سال استارکی تبدیل به یکی از پیشتازان عرصه‌ی تولید سمعک‌های سفارشی شده و قریب به 6 میلیون دلار سود کرده بود.

استارکی در سال 1976 اولین زیرمجموعه‌ی خود را در منچستر انگلستان ایجاد کرد و در پنج سال بعد نیز به روند تاسیس زیر مجموعه‌ها در نقاط دیگر ادامه داد. در سال 1977 نیز استارکی اولین برنامه‌های آموزش همگانی خود را نیز آغاز نمود که از جمله‌ی آنها برنامه‌ی کر (CARE) به منظور آموزش عموم مردم در زمینه‌ی استفاده از وسایل توانبخشی در زمینه‌ی شنوایی و چگونگی ارتقاء کیفیت زندگی به کمک آنها بود. بنیاد استارکی نیز در سال 1978 کار خود را با بازیافت سمعک آغاز نمود و ذره ذره شروع به تامین سمعک و منابع مورد نیاز افراد محتاج و بی بضاعت در سراسر دنیا کرد.

از سال 1980 به بعد

دهه‌ی هشتاد میلادی باز هم رشد و گسترش بیشتری برای استارکی به ارمغان آورد. علاوه بر گسترش این شرکت در نقاط گوناگون جهان، استارکی اولین سمعک قرارگیرنده در گوش داخلی را نیز در سال 1983 به بازار عرضه نمود که سری CE-5 نام داشت. مهم‌ترین استفاده‌کننده‌ی این سمعک، رییس جمهور وقت آمریکا، یعنی رونالد ریگان (Ronald Reagan) بود که پس از این که وی استفاده‌ی خود از سمعک سری CE-5 را علنی کرد، فروش استارکی سر به فلک کشید.

در اوایل و اواسط دهه‌ی هشتاد استارکی توانست چند شرکت رقیب خود را خریداری کند. این شرکت همچنین دور دیگری از گسترش زیر مجموعه‌هایش را آغاز نمود و در اواسط و اواخر دهه‌ی هشتاد مجموعه‌هایی را در سیدنی استرالیا، مارین سوییس، بوداپست مجارستان و چند نقطه‌ی دیگر از آمریکا بنا گذاشت.

در سال 1990 استارکی به عنوان تعمیرکننده‌ی طراز اول تمامی انواع سمعک در دنیا شناخته می‌شد. این شرکت همچنین در جستجوی توسعه‌ی بیشتر سمعک‌ها و تولید دستگاه‌های جدیدتر، در اوایل دهه‌ی نود میلادی آزمایشگاه جدیدی در توکیو تاسیس کرد و در راستای تولید سمعک دیجیتال تلاش خود را متمرکز نمود. در سال 1993 استارکی موفق به عرضه‌ی اولین سمعکی شد که به صورت کامل در مجرای شنوایی قرار می‌گرفت و تیمپانت (Tympanette) نام داشت. این سمعک کوچکترین و پرطرفدارترین سمعک درون‌گوشی در اوایل دهه‌ی نود به شمار می‌رفت.

در سال 1995 استارکی آزمایشگاه‌های دیگری را در آکلند نیوزیلند و سوژوی چین تاسیس کرد تا بتواند از دانش فنی متخصصین در سرتاسر جهان بهره ببرد. در اواخر دهه‌ی 90 نیز استارکی حضور خود را در وارسا، اسلو، استکهلم، سئول، ماتاموروس و پراگ تثبیت کرده بود. همچنین این شرکت موفق به تولید سری جدیدی از سمعک‌های دیجیتال بر اساس تحقیقات انجام گرفته بر روی سیستم‌های تقویت‌کننده شده بود.

در سالهای ابتدایی قرن بیستم استارکی یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی سمعک در جهان بود که این موفقیت را مرهون تحقیقات قدرتمند، سیاست‌های درست تجاری و نگاه رو به جلوی خود بود. سمعک‌های انقلابی سری جنسیس (Genesis) در سال 2001 تولید شدند و سمعک‌های سری دستینی (Destiny) که با تقریب خوبی کاملا بدون فیدبک بودند در سال 2006 به بازار عرضه شدند.

امروزه استارکی با قدرتمندی هرچه تمام‌تر در عرصه‌ی تولید ملزومات کمک‌شنوایی در بازار حضور دارد و با ایجاد قابلیت‌هایی از قبیل سرف‌لینک موبایل (SurfLink Mobile) برای کنترل سمعک از طریق تلفن همراه، و نوآوری‌های دیگر، به خوبی جایگاه خود را همچنان در بازار حفظ کرده‌ است.

سمعک‌ها

استارکی بازه‌ی وسیعی از محصولات را جهت استفاده‌ی مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند. این بازه شامل مدل‌های کلاسیک پشت‌گوشی تا مدل‌های نامرئی قرارگیرنده در مجرای شنوایی می شود. آنها همچنین مدل‌هایی مخصوص کودکان، سربازان بازنشسته، مبتلایان به وزوز گوش و افرادی که علاقه به استفاده از تکنولوژی‌های روز دارند، ارائه می‌کنند. استارکی محصولاتی برای حفاظت از شنوایی نیز تولید می‌کند و خدمات پس‌ازفروش آنها کیفیتی بی‌رقیب دارد.

چه چیزی سبب تمایز آن‌ها می‌شود؟

شعار استارکی این است: شنوایی، دغدغه‌ی ماست. این شرکت نوآوری، خدمات پس‌ازفروش و خدمات مشتری محور خود را مایه‌ی افتخار خود می‌داند.

استارکی به صورت مدام مشغول به تحقیق و توسعه برای پیش‌برد صنعت لوازم کمک‌شنوایی و ارتقاء شنوایی افراد مبتلا به مشکلات شنوایی در سراسر دنیا بوده است. در حقیقت بناگذاری استارکی توسط آستین با هدف طراحی سمعکی قابل استفاده‌تر و راحت‌تر بوده است و این شرکت با طراحی اولین سمعک‌های درون‌گوشی به این هدف نایل گردید. سرمایه‌گذاری استارکی در توسعه‌ی فناوری، صرفا به خاطر پیشرفت فناوری نبوده‌است. این شرکت نیازهای مصرف‌کنندگان گوناگون را در اولویت قرار داده و تمام تلاش خود را جهت رفع این نیاز‌ها به کار بسته است.

اکثر محصولات استارکی ساخت آمریکا هستند، بنابراین خریداران می‌توانند احساس بهتری از خرید یک محصول باکیفیت داشته باشند. این محصولات همچنین دست‌ساز هستند و کاملا منطبق با آناتومی انسان طراحی شده‌اند.

در نهایت استارکی از سال 1984 با تمام ظرفیت خود سعی در ارتقاء کیفیت زندگی مردم از طریق بنیاد شنوایی استارکی داشته است. با مشارکت این بنیاد، بیش از 100 هزار سمعک سالانه در اختیار افراد بی‌بضاعت قرار می‌گیرد تا زندگی بهتری را برای آنان به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید