نقش اسید های چرب امگا 3 در جلوگیری از کاهش شنوایی – تحقیقات جدید

نقش امگا 3 در جلوگیری از کاهش شنوایی

جدیدترین تحقیقات در رابطه با جلوگیری از کاهش شنوایی: ماهی بخورید!

تغذیه مناسب نشان داده است که می تواند از کاهش شنوایی در افراد میانسال و سالخورده جلوگیری به عمل آورد و یا از سرعت آن بکاهد.

ژورنال تغذیه کلینیکی آمریکا در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسیده است که افرادی که در طول هفته بیش از دو وعده ماهی مصرف می کنند به میزان 42 درصد نسبت به افرادی که کمتر از یک وعده ماهی در هفته مصرف داشته اند، کمتر به عارضه کاهش شنوایی ناشی از سالخوردگی مبتلا شده اند. همچنین افرادی که میزان مصرف ماهی در آنها در هفته 2 وعده و یا بیشتر بوده است، میزان پیشرفت کاهش شنوایی در آنها به مراتب بسیار کمتر بوده است. آنها در این تحقیقات به این نتیجه رسیدند که اسید های چرب امگا 3 علاوه بر فواید بسیار زیاد آنها در سلامت انسان، می تواند نقش بسزایی در جلوگیری از گسترش کاهش شنوایی در بین افراد سالخورده داشته باشد.

دوباره تکرار می کنیم! 42 درصد کاهش در پیشرفت شنوایی ناشی از کهولت سن در افراد سالخورده می تواند تنها با قرار گرفتن دو وعده ماهی در سبد غذایی فرد امکان پذیر گردد.

مطالعات شنوایی Blue Mountains که در دانشگاه ها و انیستیتوهای متعدد استرالیا انجام گردید، عملکرد مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را بر روی کاهش شنوایی ناشی از سالخوردگی را در بین گروهی از کم شنوایان بررسی نمود و نتیجه ای که بدست آمد از این حکایت داشت که ریزمغذی ها به ویژه امگا 3 می تواند تاثیر بسیار مثبتی را در توانایی شنوایی افراد ایجاد نماید.

محقق ارشد Paul Mitchel گزارش داد که استفاده از اسیدهای چرب غیر اشباع Omega 3 می تواند از کم شنوایی ناشی از سالخوردگی جلوگیری به عمل آورد و یا آن را به تاخیر بیاندازد. این تحقیق در ژورنال تغذیه کلینیکی آمریکا منتشر گردیده است. این او همچنین اضافه کرد که مکملهای امگا 3 می توانند خطر کاهش شنوایی را تا 14 درصد کاهش دهند.

به عبارتی دیگر، با خوردن ماهی بیشتر، می توان از ابتلا به عارضه کم شنوایی و از پیشرفت آن جلوگیری به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید