قیمت سمعک

قیمت سمعک به عوامل متعددی بستگی دارد و می تواند بین 1 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان برای هر سمعک متغیر باشد. این تنوع قیمت سمعک ناشی از عوامل مختلفی است:

  • نوع مدار پردازشی سمعک: آنالوگ، آنالوگ قابل برنامه ریزی، دیجیتال، دیجیتال هوشمند، دیجیتال فوق هوشمند (وایرلس + بلوتوث)
  • سطح تکنولوژی، کارایی و امکانات سمعک
  • تخصص و کیفیت خدمات ارایه شده در مرکز شنوایی
  • گارانتی سمعک
  • کیفیت خدمات پس از فروش سمعک
  • برند سمعک

قیمت سمعک براساس نوع مدار پردازشی

بطور کلی می توان سمعک ها را براساس مدار پردازشی بکار رفته در آنها به دسته های زیر طبقه بندی کرد:

قیمت سمعک آنالوگ

سمعک های آنالوگ قدیمی ترین مدل سمعک بوده و تنها بصورت یک تقویت کننده آنالوگ تمامی صداهای دریافتی توسط میکروفون را توسط آمپلی فایر، تقویت می کند و صدای تقویت شده از طریق بلندگوی سمعک پخش می شود. این سمعک ها قابل برنامه ریزی نبوده و نمی توان برای محیط های مختلف، برنامه های شنیداری متفاوتی طراحی کرد.

برخی از مدلهای سمعک های آنالوگ قابل برنامه ریزی بوده و بیش از یک برنامه شنیداری را می توان برای آن ها تعریف کرد. قیمت این سمعک های آنالوگ قابل برنامه ریزی نسبن به سمعک های آنالوگ تک برنامه ای بالاتر است. امروزه کاربرد سمعک های آنالوگ بسیار پایین تر از سمعک های پیشرفته و هوشمند است.

قیمت سمعک آنالوگ از 1.5 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت سمعک دیجیتال

سمعک های دیجیتال دارای مدارات پردازشی دیجیتال صدا بوده و در آنها صدا توسط میکروفون دریافت شده و توسط مبدل های آنالوگ به دیجیتال به سیگنالهای دیجیتالی تبدیل می شود. سمعک های دیجیتال توسط کامپوتر برنامه ریزی می شوند و براساس امکانات و قابلیتهای سمعک و همچنین سطح تکنولوژی و تعداد کانالها/بندهای فرکانسی تنوع قیمتی زیادی دارند.

قیمت سمعک دیجیتال از 2.5 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت سمعک وایرلس

سمعک های وایرلس (بی سیم) به سمعک های هوشمندی گفته می شود که دارای امکانات بی سیم بوده و برای مدیریت نویز محیط و همچنین ارتقا سطح کیفی درک گفتار ارتباط بی سیم بین دو سمعک برقرار می شود. همچنین این سمعک ها می توانند با کمک تجهیزات جانبی سمعک، به سیستم های صوتی، تلویزیون و گوشی های هوشمند موبایل متصل شوند.

قیمت سمعک وایرلس از 5.5 میلیون تومان شروع می شود

قیمت سمعک بلوتوث دار

سمعک های بلوتوث دار جدیدترین مدل از سمعک های وایرلس هستند که قابلیت ارتباط مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی با گوشی های آیفون را دارند. سمعک های بلوتوثی به پیشرفته ترین امکانات ارتباطی و بی سیم مجهز هستند و جدیدترین تکنولوژی های پردازشی را می توان در این سمعک ها در اختیار داشت. کیفیت صدای بی نظیر و همچنین راحتی شنیداری در محیط های شلوغ و پر سرو صدا به واسطه سیستمهای پیشرفته مدیریت نویز محیط توسط این سمعک های ارایه می شود. در سمعک های بلوتوثی نیز سطح تکنولوژی سمعک نقش مهمی را در قیمت سمعک سمعک ایفا می کند و هر چقدر سطح تکنولوژی سمعک بالاتر باشد، قیمت سمعک بلوتوث دار نیز افزایش پیدا می کند.

قیمت سمعک بلوتوث دار 6.5 میلیون تومان شروع می شود.

قیمت سمعک هوشمند

سمعک های هوشمند قابلیتهای پیشرفته تری نظیر سازگاری و اعمال تنظیمات اتوماتیک سمعک براساس محیط های شنوایی و ویژگیهای کاهش و حذف نویز محیط و فیدبک را دارا هستند. این سمعک ها نیز براساس سطح تکنولوژی سمعک می توانند قیمتهای متفاوتی داشته باشند.

قیمت سمعک هوشمند از 9 میلیون تومان شروع می شود

قیمت سمعک براساس امکانات و قابلیت ها و سطح تکنولوژی سمعک

عموما سمعک ها را از لحاظ قیمت و تکنولوژی های بکار رفته در آنها، می توان به 3 گروه عمده تقسیم بندی کرد:

  • سمعک های فوق پیشرفته پریمیوم (Premium)
  • سمعک های پبشرفته (Advanced)
  • سمعک های استاندارد (Standard)
  • سمعک های مقدماتی (Essential)

تعاریف سطوح تکنولوژی در بین برند های مختلف، ممکن است متفاوت باشد. مثلا سمعک های سری Nx زیمنس (سیگنیا) در سه سطح تکنولوژی عرضه می شود در حالیکه سمعک های استارکی در 5 سطح مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرد. اسامی این طبقه بندی همچنین در بین برند ها، متفاوت است. طبقه بندی قیمت سمعک براساس سطح تکنولوژی آن مطابق جدول زیر است.

اطلاعات بیشتر در رابطه با سطوح تکنولوژی سمعک ها

سطح تکنولوژی سمعک محدوده قیمت سمعک
سمعک های فوق پیشرفته پریمیوم (Premium) شروع قیمت از 16 میلیون تومان
سمعک های پیشرفته (Advanced) شروع قیمت از 9 میلیون تومان
سمعک های استاندارد (Standard) شروع قیمت از 6.5 میلیون تومان
سمعک های مقدماتی (Essential) شروع قیمت از 3 میلیون تومان

قیمت سمعک براساس برند تولید کننده

یکی دیگر از عواملی که در قیمت سمعک تاثیر گذار است، برند تولید کننده سمعک است. در جدول زیر می توانید محدوده قیمت سمعک  را براساس برند سمعک مشاهده کنید:

نام برند سمعک محدوده قیمت سمعک
سمعک زیمنس (سیگنیا) از 2.7 تا 16 میلیون تومان
سمعک استارکی از 2.7 تا 20 میلیون تومان
سمعک ویدکس از 3 تا 11 میلیون تومان
سمعک فوناک از 3.5 تا 18 میلیون تومان
سمعک اتیکن از 3 تا 20 میلیون تومان
سمعک ریسوند از 3.5 تا 18 میلیون تومان
سمعک یونیترون از 3 تا 9 میلیون تومان

درباره بهترین برندهای سمعک بیشتر بدانید

علاوه بر موارد ذکر شده که در تعیین قیمت سمعک نقش بسیار مهمی دارند، نوع گارانتی و خدمات تحت پوشش آن و همچنین کیفیت خدمات پس از فروش سمعک و کلینیک شنوایی در قیمت سمعک تاثیر می گذارد.